Google AdWords за агенции: Сите кампањи на вашите клиенти се под контрола

Со овие алатки на Google Ads for Agens ќе заштедите време за да можете да се фокусирате на она што е најважно: на вашите клиенти.

Најдобрите особини за тимска фокусирани апликации

Добивајте известувања и извештаи во реално време со ефикасноста на кампањата на клиентите.

Известете се за она што е најважно со нашата Google AdWords за агенции

Поставете ги и персонализирајте ги notifications да знаете кога ќе се намалат конверзиите или кога треба да ги потрошите трошоците за кампања.

Автоматско Smart Извештаи секој месец

Длабински monthly reports кои прекрасно ги прикажуваат мерилата и растот на кампањите на вашите клиенти.

Сите податоци со еден клик на Google Sheets

Не трошете една секунда на рачно собирање на метриката на вашите клиенти. Лесно и брзо add them to a Google Sheet.

Подобрување на ефикасноста на кампањата на вашите клиенти

Соберете ги сите податоци за Google Sheets , персонализирајте ги предупредувањата за изведба по потреба и добијте месечни паметни извештаи што може да ги испраќаат до вашите клиенти.

Повеќе за Google AdWords за Алатки за агенции

Дознајте повеќе за нашите алатки дизајнирани за Google AdWords за агенции и сè што можеме да ви понудиме и на вашиот бизнис.

Што нудиме за вас и вашиот рекламна агенција

Функции, бенефиции и предности

Нашите алатки се дизајнирани да ја подобрат Google AdWords за агенциите и се дизајнирани од тимот на Clever Ads за да ви го олеснат животот и да ви овозможат целосна контрола, во секое време и од каде сакате, на вашите кампањи и на вашите клиенти .

Дали сакате сите ваши кампањи да бидат оптимизирани, ажурирани и директно во Google chat ? Сето ова и многу повеќе е она што можеме да ви го понудиме, сè дизајнирано да ви каже што ви треба за да ги подобрите кампањите на вашите клиенти за да добиете најдобри резултати.

Ние гарантираме дека го имаме најдобриот AdWords за интеграција во агенции, дознајте повеќе!

Заштедува време, пари и ресурси!

Нашите алатки за Google Ads се дизајнирани со цел да ви заштедат пари, ресурси и што е најважно .... Време!

Со нашите интеграции на Slack , Microsoft Teams , додаток за ads Google Chat bot , реклами на Google Spre и Google Ads , ќе можете да го потрошите вашето драгоцено време на она што е навистина важно: вашите клиенти и уште ви останува време да уживате во тоа утринско кафе што го сакате!

Откријте ги најдобрите деловни можности, направете најдобри кампањи, добивајте известувања само за најважните за да избегнете непотребно одвлекување внимание, да добивате месечни извештаи итн. Накратко, алатки ориентирани кон AdWords за агенции што ќе ви заштедат време да се концентрирате на она што навистина е важно.

Што можете да направите со нашите алатки

Автоматско Smart Извештаи секој месец

Детален месечен извештаи во PDF формат, кој совршено се покаже на метрика и раст на кампањи на вашите клиенти. Фокус на податоци, што е важно за вас, и да се измери само она што е важно, па можете да заштедите време на анализа, без губење на детали за она што е најважно и да донесуваат информирани, податоци управувано одлуки.

Инка за конверзија, клучни зборови ... Сè што сакате да знаете во прилагодените извештаи. Сите информации што ви требаат, и како да ги користите. Оптимизирајте ги вашите кампањи и кампањите на вашите клиенти врз основа на перформансите, преку совети и препораки подготвени за употреба дизајнирани специјално за Google Adwords за агенции.

Најдобрите особини за тим-базирани апликации

Добивајте известувања и извештаи во реално време за перформансите на кампањата на вашите клиенти. Кога зборуваме за AdWords за агенции, мора да земеме предвид која алатка ја користиме и сакаме да ја искористиме за да добиваме известувања и извештаи за нашите кампањи. Што користите во вашата агенција? Со нашата алатка ќе можете да ја интегрирате вашата Google Ads со една од трите најпопуларни алатки за тимски разговори ширум светот: Slack , Microsoft Teams или Google Chat . Изберете и оптимизирајте ги перформансите на кампањите на вашите клиенти со податоци!

Ве известуваме за само најважните работи

Конфигурирајте ги и прилагодете ги вашите известувања за да знаете сè што се случува во вашите кампањи и оние на вашите клиенти. На пример, ако сакате да знаете кога паѓаат конверзиите или кога трошењето на кампањата треба да се зголеми, поставете едно од нашите известувања и ние ќе ве известиме во апликацијата за комуникација по ваш избор! ( Slack , Microsoft Teams или Google Chat ).

На овој начин, ќе биде еден да се покаже кој параметри што сакате да се даде приоритет, кои информации сакате да ги примате, и кои настани ќе се смета за чудно и потребата да бидат наведени за вас со цел да бидат свесни за оние клучни моменти / податоци .

Така што ништо не останува незабележано и кампањите на вашите клиенти се секогаш на врвот! Google Ads за агенции никогаш не било полесно.

Сите податоци со еден клик на Google Sheets

Не трошете друга секунда рачно собирајќи метрика и податоци за кампањата од вашите клиенти. Додадете ги сите лесно и брзо во лист на Google. Google Ads за агенции ефикасно, користејќи ги алатките обезбедени од Google и други познати апликации што веќе ги користите во вашата агенција.

Google Sheets е една од најкористените алатки ширум светот во сите бизниси за организирање документи и тимови? Ако го користите, можете да ги оптимизирате вашите процеси и да ги имате сите податоци оптимизирани на вашиот диск. Не може да биде полесно!

Што ја прави разликата?

Зошто да ги користите нашите Google AdWords за агенции?

На Clever Ads сме горди што сме дел од програмата Premier Google Partners, со која гарантираме дека процесот е 100% безбеден и ветуваме дека ги почитуваме вашите приватни податоци, како и вашите клиенти. Повеќе од 150.000 бизниси и компании работеа со нас и ни веруваа во зајакнувањето на нивната Google Ads , со одлични резултати. Нема да жалам, најдобриот и најевтиниот (бесплатен) начин за оптимизирање на Google Ads за агенции.

Со нашите алатки и експертиза успеавме да трансформираме нешто комплицирано и одзема многу време во нешто едноставно и брзо. Можеби дури и ќе најдете AdWords за агенции со нас! Beе можете да „играте“ со нашите извештаи и совети за да постигнете максимална рентабилност (Враќање на инвестицијата) и максимален резултат, дури и без да сфаќате, сè додека учите!

Претворете ја вашата агенција во референтна агенција во Google Ads , најмудрата и најискусната во овој процес заедно со Clever Ads . Ние секогаш знаеме што да правиме понатаму, можете да ни верувате да ги направиме првите или следните чекори.

Ние веруваме дека секоја агенција од која било големина и буџет треба да има пристап до рекламирање на Google, затоа развивме пакет Google Ads за агенции што ќе ви овозможат да се натпреварувате на еднакви услови со поголеми, поискусни агенции кои имаат поголем маркетинг буџети.

Причините поради кои можеби сакате да ги користите нашите алатки може да бидат различни, без разлика дали се сомневате дека Google Ads вашите клиенти може да се одвиваат подобро, дали сакате да проверите дали вашата агенција за маркетинг навистина прави најдобро или можеби сте само curубопитен е да знаете дали нивната напорна работа се исплати? Clever Ads AdWords за агенции е вашиот пакет алатки.

Покрај тоа, нашиот експертски тим е секогаш подготвен да ви помогне и секогаш можете да ги контактирате за какви било прашања, проблеми, предлози или помош што ви треба на асистент @ cleverads .com, ние ќе бидеме среќни да ви помогнеме на вас и на вашата агенција со што и да ви треба на вас и вашата агенција.

Интегриран пакет на алатки

Друга предност или придобивка од користењето на нашите алатки AdWords Clever Ads е тоа што можете да пристапите до сè од вашата Clever Ads и може да ја комбинирате моќта на Google Ads со целата леснотија на управување што ви ја нуди Clever Ads Сите наши извештаи, предупредувања, совети ќе ви помогнат да создадете совршено оптимизирани Google Ads за вашите клиенти, да бидете секогаш во тек со новите алгоритми на Google, проширувања на кампањи итн., За да генерирате одлични банери за кампањите за прикажување на вашите клиенти, па дури и да ги мести идеите за клучни зборови, меѓу другите карактеристики. Нашиот сет-во-еден сет специјализирани Google Ads за агенции се подготвени да ја извршат целата напорна работа додека го поминувате вашето време правејќи го она што најдобро го правите: водење и управување со вашиот бизнис и правење задоволни клиенти.

Тим-базирани апликации за комуникација

Интегрирајте ги Google Ads во Slack , Microsoft Teams или Google Chat

Конфигурирајте ги вашите прилагодени предупредувања за да добивате еднократни или неделни извештаи за да добиете метрика преку разговор и да добивате графикони и метрики што се однесуваат на работата на сметката на вашиот клиент. Google AdWords за агенции е полесен со ваква интеграција со разговор!

Тим-базирани апликации за комуникација

Интегрирајте ги Google Ads во Slack , Microsoft Teams или Google Chat

Google Ads нека бидат автоматски создадени бесплатно.

Google Ads Audit

Добијте го последниот пад од вашите ads кампањи со Clever Google Ads Audit и подобрете ги перформансите на кампањите на Google Ads за помалку.

Преведувач на Google Ads

Не се постави лимит на вашиот бизнис. Реклами каде што сакате! Преведете сè во повеќе јазици.

планер клучен збор

Филтер вашето резултати и да откриете совршено можности за своите кампањи.

Повеќе производи со Clever Ads

Сите алатки, што треба да се зголеми дигитален маркетинг кампањи на вашите клиенти.

Имаат куки

Clever Ads користат технологија како што се колачиња за подобрување на вашето искуство, персонализирање на содржини и реклами, обезбедување на одлики на социјалните медиуми и анализирање на нашиот сообраќај. Кликнете подолу за да се согласите со употребата на оваа технологија на нашата веб-страница - и не грижете се, Ние ги почитуваме вашата приватност.