Гот на разговор на Google Ads , Microsoft Ads & Facebook Ads

Прашајте го вашиот бот за метрика и графикони на перформансите на вашиот ППЦ сметки "

Направете свој сигнали да добие уште се исполнети вашиот сет прагови

Прашајте го вашиот бот за совети за оптимизирање на вашата стратегија за реклами на Google Ads

средства разговор бот логото Додади на Google разговор
средства разговор бот главните

Предности на Clever Ads

Сакаме да ви заштедиме време па можете да седат назад и да уживаат во тоа утро чаша кафе! ☕

Google интеграција А разговор бот да ви заштедат време

Заштедете време

Едно јазиче помалку за да внимавате. Заштедете време гледајќи ги само Ads Google, Bing и Facebook кои се важни за вас.

А интеграција Google бот разговор за подобрување на вашата продуктивност

Организирајте ги вашите задачи на вистински начин

Овој Google бот за разговор ви овозможува да видите напредокот на своите кампањи со метрика, графикони, па дури и резимеа директно на Google чет.

Слободен Google апликација разговор бот

потполно бесплатна

Во споредба со слични алатки на пазарот, оваа алатка не бара од вас да плаќаат пара.

Филтрирајте ги Ads Facebook, Google Ads , Microsoft Ads засновани на вашите интереси и погледнете ги нивните перформанси.

Пристап до вашите сопствени табла

Добијте пристап до сопствената табла и прилагодете ја. Погледнете ги само мерилата што сакате да ги видите. Schedule your reports and configure your customized alerts .

средства разговор бот логото Додади на Google разговор
Добијте контролна табла за филтрирање на Google Ads и закажете ги вашите извештаи.

Зошто да го инсталирате Гугл Бот на разговор Clever Ads

Метрика & Графикони

Графикони и метрики поврзани со Google Ads , Microsoft Advertising и Facebook Ads. Разберете ги впечатоците, конверзиите, кликовите - сето тоа преку Google Chat!

Сигнали: Очекувајте наскоро

На таблата со инструменти, ќе може да ги конфигурирате вашите сопствени сигнали да бидете известени преку Google разговор еднаш се исполнети вашиот сопствен сет прагови.

Закажани Извештаи: Очекувајте наскоро

Земете дневно / неделно резимеа на метрика на вашиот склопот на каналот. Чувајте ги на датотеката и да ги споделите со вашиот тим.

Совети: Очекувајте наскоро

Едноставното испраќање пораки го олеснува барањето совети во врска со вашата стратегија за Google Ads Можеме да ви кажеме каков тип на кампања, прилагодувања и модификации најдобро одговараат на вашите цели.

Google бот за разговор метрика и графикони Google бот за разговор alets Распоред за примање Google Ads на Google Bot Bot Добијте совети за Google Ads преку Google Chat Bot

Како да започнете?

Само за една минута, можете да го додадете „ Clever Ads Google Chat Bot на вашата сметка

средства разговор бот логото Додади на Google разговор

Само 4 чекори

1

Инсталирајте бот

Додадете го Clever Ads на Google Chat со кликнување на копчето „Додај во Google Chat“.

2

Влезете во вашиот профил рекламодателите

Најавете се со вашиот Google, Microsoft и / или Фејсбук профил поврзани со рекламирање на вашата сметка.

3

Конфигурирате вашите преференции

Пристап семафорот извештаите распоред, сигнали конфигурирате, го конфигурирате вашиот бот, итн

4

Направи го извлече максимумот од апликацијата

Одете на Google и да почне разговор со употреба на сите карактеристики на нашите бот може да ви понуди!

Направено со убов од Clever Ads , врвен партнер на Google

Како партнер на Премиер Гугл со над 150.000 ценети клиенти, бидете сигурни дека процесот е 100% безбеден и безбеден.
See Privacy Policy

Имајте ги вашите Ads банер на Google создадени или генерирани со креаторот на банер за Clever Ads .

Ќе биде во добра фирма

средства брендови херој испорака
средства брендови десетобој
бренд средствата реагира
средства брендови Voi
брендови средства cabify
средства брендови ККТ игри

Freaking надвор за прашања?

Ако имате прашање на кое не е одговорено подолу, можете да ни напишете на assistant@cleverads.com

Што значи овој бот направи точно?

Целта на оваа апликација е да ви го олесни животот малку и како што сакаме „да ви заштедиме доволно време за да уживате во тоа утринско кафе што толку многу го сакате“. Откако ќе ја поврзете Google Ads која сакате да работите, можете да започнете да примате метрички вредности и графикони директно на вашиот Slack , Microsoft Teams или Google разговор со едноставно испраќање пораки до ботот. На овој начин, заштедувате дел од вашето драгоцено време бидејќи нема да мора да го внесувате вашиот Google Ads секој ден.
Некои од одличните карактеристики што ги нуди апликацијата се:

  • Метрики и графикони : Важните метрики и графикони кои се однесуваат на работата на вашите Google Ads , како што се впечатоци, конверзии, кликови и многу повеќе, ќе ви бидат достапни директно на вашиот разговор.
  • Закажани извештаи : Добивајте ги вашите мерења дневно или неделно на вашиот претпочитан канал за да ги направите јавни за вашиот тим или чувајте ги за себе со избирање на опцијата за директна порака.
  • Совети : Побарајте совети за тоа како да ја подобрите Google Ads преку едноставни пораки. Beе можеме да предложиме работи како додавање на друг вид кампања, прилагодување на буџетот за кампања или измена на целта на кампањата.
  • Предупредувања : Почувствувајте се посигурно со вашите сметки за рекламирање. Clever Ads ќе ве извести доколку вашите прагови се исполнети.

Која е цената?

Во стан е 100% бесплатен!

Зошто мора да ја поврзам мојата сметка на Google Ads

За да може апликацијата да работи правилно, потребни и се податоци од вашата сметка на Google Ads За безбедносни цели, Google не дозволува никој стандардно да ги гледа вашите метрички вредности, затоа ни треба ваша дозвола. Потребно ни е најниско ниво на пристап до вашата Google Ads која се нарекува „Управувајте со вашите Adwords “. Ова е единствениот вид дозвола што треба да ни дозволиме само да ги провериме вашите мерила и да генерираме графикони и резимеа.

Дали е безбедно да ја поврзам мојата сметка на Google Ads

100% е безбедно! Clever Ads се Премиер партнер на Google За да ја постигнеме оваа титула, ние мора да ги исполниме највисоките стандарди и критериуми на Google. Различните производи што ги развивме со текот на годините воспоставија силна репутација кај 150.000 бизниси.

Како се моите податоци се чуваат безбедно?

Откако ќе се најавите на вашата сметка на Google, ние зачувуваме токен за пристап во нашата шифрирана база на податоци. Клучот го користи само нашиот Clever PPC API и никогаш не го споделува со Slack , Microsoft Teams или Google Chat. Кога ќе ги добиеме релевантните податоци од Google Ads , ги претвораме во форматирана Slack или Microsoft Teams и ги испраќаме на истиот разговор во кој напишавте команда.

Секоја порака, без оглед дали е внатрешна или со Google, Slack или Microsoft Teams е шифрирана со TLS 1.2 (Security Layer Security). Ние пристапуваме само до страниците со протоколот HTTPS. Од нашиот крај, можеме да пристапиме само до вашите Google Ads бидејќи вие ни дадовте дозвола за тоа. Во никој случај не смееме да добиеме задржување на податоци надвор од наведените параметри.

Дали имате било какви проблеми со користење на оваа апликација?

Можете да контактирате со испраќање е-пошта до assistant@cleverads.com или со едноставно пополнување на следниот формулар:

извичник илустрација за slack

Имаат куки

Clever Ads користат технологија како што се колачиња за подобрување на вашето искуство, персонализирање на содржини и реклами, обезбедување на одлики на социјалните медиуми и анализирање на нашиот сообраќај. Кликнете подолу за да се согласите со употребата на оваа технологија на нашата веб-страница - и не грижете се, Ние ги почитуваме вашата приватност.