Интеграција на Microsoft Teams Google Ads , Microsoft Ads & Facebook Ads

Добивајте прилагодени предупредувања директно на разговорот на Microsoft Teams

Има графики направени специјално за рекламирање на вашите сметки.

Распоред за да се добие вашиот метрика било на дневна или неделна основа.

ms тимови логото Додадете во Microsoft Teams
slack активата 01

Предности на Clever Ads

Како што ние сакаме да се каже, ќе биде заштеда доволно време да го уживаме тоа утринско кафе те сакам толку многу! ☕

microsoft teams за да ви заштедат време

Штеди вашето време!

Заштедете го вашето драгоцено време со гледање на сите најважни Google Ads , Bing Ads и Facebook Ads на едно место. Затвори некои од тие јазичиња!

microsoft teams за подобрување на вашата продуктивност

Организирајте ги вашите секојдневни задачи поефикасно

Со оваа интеграција, можете да користите метрика, графикони и сигнали за да го оцените напредокот на вашите кампањи, сето тоа преку Microsoft Teams !

Бесплатна апликација за microsoft teams

Комплетно бесплатно!

Clever Ads , за разлика од другите слични алатки на пазарот, не е потребна такса за да ја користите.

Филтрирајте ги ads и добијте резиме на перформанси преку метрика и графикони.

Контрола на вашиот табла

Пристапете до вашата табла и бидете во можност лично да прилагодувате како ги примате вашите мерила преку Microsoft Teams Филтрирајте кои сметки сакате да ги видите, закажете ги вашите извештаи и конфигурирајте ги сигналите .

ms тимови логото Додадете во Microsoft Teams
Добијте табла за филтрирање на Google Ads  сметки и закажете ги вашите извештаи.

Зошто да ја инсталирате апликацијата Clever Ads Microsoft Teams ?

метрика

Важните метрика ќе бидат достапни директно преку Microsoft Teams . Овие метрики можат да бидат впечатоци, кликови и многу повеќе, сето тоа во врска со вашите Google Ads и Bing Ads.

графикони

Користете графика визуелно да го набљудуваат развојот на било која од вашите метрика. Без разлика дали тоа да биде впечатоци, цена, или на девизен курс.

планирани извештаи

Имаат избор да добијат дневна или неделна резимеа, и да ги направи јавно за вашиот тим да се види, или само за вашите очи.

совети

Ние ќе ви дадеме совети за подобрување на вашите Google Ads стратегија на ваше барање. Можеме да дадеме совети за вашите кампањи, како што е прилагодување на неговиот буџет, модификација на неговата цел и многу повеќе.

Апликација за известување microsoft teams Мајкрософт тимови маркетинг Распоред за добивање извештај на Google Ads Microsoft Teams Добијте совети за сметката на Google Ads microsoft teams

Како да започнете?

За околу една минута, можете да додадете Clever Ads за Microsoft Teams директно на вашата сметка.

ms тимови логото Додадете во Microsoft Teams

Само 4 чекори

1

Преземете ја апликацијата

Сè што треба да направите е да кликнете на копчето "Додади во Microsoft Teams на Мајкрософт" и ќе го имате

2

Пријавете се во Вашата сметка огласувачот

Најавете се за да вашиот Google, Facebook и / или Microsoft сметка која е поврзана со рекламирање на вашата сметка

3

Изберете вашиот профил

По избор на саканата сметка, се чувствуваат слободни да се префрлат на било кој други во секое време

4

Користат многу опции на апликацијата

Добиваат сите извештаите споменати погоре лесно и погодно

Направено со убов од Clever Ads , врвен партнер на Google

Како партнер на Премиер Гугл со над 150.000 ценети клиенти, бидете сигурни дека процесот е 100% безбеден и безбеден.
See Privacy Policy

Имајте ги вашите Ads банер на Google создадени или генерирани со креаторот на банер за Clever Ads .

Ќе биде во добра фирма

средства брендови херој испорака
средства брендови десетобој
бренд средствата реагира
средства брендови Voi
брендови средства cabify
средства брендови ККТ игри

Freaking надвор за прашања?

Ако имате прашање на кое не е одговорено подолу, можете да ни напишете на assistant@cleverads.com

Што значи овој стан го прават токму?

Целта на оваа апликација е да ви го олесни животот малку и како што сакаме „да ви заштедиме доволно време за да уживате во тоа утринско кафе што толку многу го сакате“. Откако ќе ја поврзете Google Ads која сакате да работите, можете да започнете да примате метрички вредности и графикони директно на вашиот разговор Slack или Microsoft Teams со едноставно испраќање пораки до ботот. На овој начин, заштедувате дел од вашето драгоцено време бидејќи нема да мора да го внесувате вашиот Google Ads секој ден.

Некои од одличните карактеристики што ги нуди апликацијата се:

  • Метрики и графикони : Важните метрики и графикони што се однесуваат на работата на вашите Google Ads , како што се впечатоци, конверзии, кликови и многу повеќе, ќе ви бидат достапни директно на вашиот разговор.
  • Закажани извештаи : Добивајте ги вашите мерења дневно или неделно на преферираниот канал за да ги направите јавни за вашиот тим или чувајте ги за себе со избирање на опцијата за директна порака.
  • Совети : Побарајте совети за тоа како да ја подобрите Google Ads преку едноставни пораки. Beе можеме да предложиме работи како додавање на друг вид кампања, прилагодување на буџетот за кампања или измена на целта на кампањата.
  • НАскоро сигнали : Почувствувајте се посигурно со вашите сметки на Google Ads Clever Ads ќе ве извести доколку се случи нешто невообичаено на вашата сметка.

Која е цената?

Во стан е 100% бесплатен!

Зошто треба да ги поврзам моите Google Ads сметка?

За да може апликацијата да работи правилно, потребни и се податоци од вашата сметка на Google Ads За безбедносни цели, Google не дозволува никој стандардно да ги гледа вашите метрички вредности, затоа ни треба ваша дозвола. Потребно ни е најниско ниво на пристап до вашата Google Ads која се нарекува „Управувајте со вашите Adwords “. Ова е единствениот вид дозвола што треба да ни дозволиме само да ги провериме вашите мерила и да генерираме графикони и резимеа.

Дали е безбедно да се поврзат моите Google Ads сметка?

100% е безбедно! Clever Ads се Премиер партнер на Google. За да ја постигнеме оваа титула, ние мора да ги исполниме највисоките стандарди и критериуми на Google. Различните производи што ги развивме со текот на годините воспоставија силна репутација кај 150.000 бизниси.

Како се моите податоци се чуваат безбедно?

Откако ќе се најавите на вашата сметка на Google, ние зачувуваме токен за пристап во нашата шифрирана база на податоци. Клучот го користи само нашиот Clever PPC API и никогаш не го споделува со Microsoft Teams Slack или Microsoft. Кога ќе ги добиеме релевантните податоци од Google Ads , ги претвораме во форматирана Slack или Microsoft Teams и ги испраќаме на истиот разговор во кој напишавте команда.

Секоја порака, без оглед дали е внатрешна или со Google, Slack или Microsoft Teams е шифрирана со TLS 1.2 (Security Layer Security). Ние пристапуваме само до страниците со протоколот HTTPS. Од нашиот крај, можеме да пристапиме само до вашите Google Ads бидејќи вие ни дадовте дозвола за тоа. Во никој случај не смееме да добиеме задржување на податоци надвор од наведените параметри.

Дали имате било какви проблеми со користење на оваа апликација?

Можете да контактирате со испраќање е-пошта до assistant@cleverads.com или со едноставно пополнување на следниот формулар:

извичник илустрација за slack

Имаат куки

Clever Ads користат технологија како што се колачиња за подобрување на вашето искуство, персонализирање на содржини и реклами, обезбедување на одлики на социјалните медиуми и анализирање на нашиот сообраќај. Кликнете подолу за да се согласите со употребата на оваа технологија на нашата веб-страница - и не грижете се, Ние ги почитуваме вашата приватност.